Archiv akcí a činností spolku Sponte Sua


Stará láska nerezaví aneb čtyři na kanapi

Se konal v Domě kultury v Mladé Boleslavi v pátek 19.října 2018

 • Hráli: Irena Máchová/Bára Mottlová, Patricie Solaříková / Eliška Dohnalová , David Gránský, Felix Slováček jr./Vojta Efler, Martin Sochor
 • Uvedlo: Divadélko Radka Brzobohatého
 • Režie : Hana Gregorová
Plakát

Líbánky na Jadranu (2018)

Osoby a obsazení
Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek/Štěpán Benoni, Jan Bátorek/Zdeněk Carda, Alena Kočová/Klára ŠalomounováAutor a režie: Patrik Hartl

Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu.


Vzhůru do divočiny (2017)


Plakát

Tři letušky v Paříži (2017)


Plakát
plakát v (PDF - 0.77MB)

ANI SPOLU (2016)


Plakát
plakát v (PDF - 0.5MB)

CYRANO (2016)


Plakát
plakát v (PDF - 1.1MB)

ANI SPOLU (2016)


Plakát
plakát v (PDF - 0.5MB)

Hra HLAVA V PÍSKU

26.dubna 2016 od 19. hodin
v Městském divadle v Mladé Boleslavi

Komedie napsaná přímo na tělo Ivaně Chýlkové a Janu Potměšilovi.


Plakát
plakát v (PDF - 1.4MB)

VEČERY V KLUBU - show bez cenzury

proběhlo: 28. listopadu 2015

hosté:
Jana Krausová– herečka a výtvarnice
MUDR. Radim Uzel – uznávaný český sexuolog
Marcela Holanová a K.E.Gott - dvě pěvecké hvězdy


Plakát
pozvánka v (PDF - 3.5MB)

KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY

proběhlo: 30. září 2015 v Městském divadle v Mladé Boleslavi

Kutloch - Aneb i muži mají své dny

Účinkovali:
Bob Klepl, Kryštof Hádek, Václav Jílek, Michal Slaný, Petr Bláha, Filip Blažek, Roman Štabrňák

Věříme, že Vás tyto vyjímečné herecké osobnosti pobavili a společně jsme rozdali radost a dobro. Tentokrát jsme přispěli na podzimní rehabilitační pobyty lidem s handicapem po DMO z Mladé Boleslavi.

pozvánka v (PDF - 3.5MB)

V roce 2015 jsme přispívali chlapci

z našeho regionu na velice závažnou operaci dolních končetin , protože dle regulí zdravotní pojiš'tovny nebylo možné tuto operaci proplatit - / taktéž rodiče chlapce oslovili Dobré anděle / a společně s nimi bychom se měli finančně podílet. Dále vedeme několik žádostí na el. vozíky a jiné rehabilitační přístroje.


GROTESKNÍ VEČER BEZ SERVÍTEK A BEZ OBALU

Současnost se řítí příliš rychle …

Proběhlo 8.června 2015 od 19. hodin v Městském divadle Mladá Boleslav

Účinkovali:
Lukáš Pavlásek, Tomáš Matonoha, Jakub Žáček a "vyšinutec u piána " Zdeněk Král...

Ve spolupráci s reklamní společností ADVERTE s.r.o.


Nekorektní skeče Tros Boys

Sponte Sua občanské sdružení ve spolupráci s reklamní agenturou ADVERTE s.r.o. pro Vás připravilo slavnostní divadelní charitativní večer s významnými hereckými osobnostmi.


Plakát
zobrazit plakát v (PDF - 1.7MB)

Láska a párečky

Plakát
zobrazit plakát v (PDF - 1.3MB)

Láska , úcta a respekt


Vánoční koncert

3.12.2013
V letošním roce chystáme poslední charitativní akci - exluzivní charitavní vánoční koncert...
PETR KOTVALD a pěvecký sbor gymnázia Dr.J.Pekaře - LYRA – Vánoce hrajou glorijá...


Plakát
zobrazit plakát v (PDF - 1.82MB)

Další charitativní divadelní představení

Exkluzivní charitativní divadelní představení , muzikály a koncerty občanského sdružení Sponte Sua - s velmi dobrým úmyslem

Opět jsme rozdávali radost a dobro a pomáhali potřebným

Vyhazovači

foto

Rádi bychom Vás jménem občanského sdružení SPONTE SUA pozvali na charitativní divadelní představení - termín 11. září 2013, abychom opět mohli rozdávat radost a dobro

V Mladé Boleslavi máme několik dalších adeptů, kteří nás požádali o příspěvek na zakoupení rehabilitačních pomůcek, které jsou nyní pro ně nutností.

I přes smutnou událost, která se stala v září 2012 - úmrtí Radoslava Brzobohatého, se nám podařilo nasmlouvat na termín 11. září 2013 herce z Divadla Radoslava Brzobohatého - jedná se o hudební komedii VYHAZOVAČI - zde dominuje skvělá hudba a písně Ondřeje Brzobohatého

Uvidíme komickou paletu lidských charakterů. Stejně dobře se poslouchají "sólové" písně v podání Ernesta Čekana. Když se sejde partička ve složení Ondřeje Brzobohatého, Petra Vágnera, Vojtěcha Hájka a Ernesta Čekana, je rozhodně na co se koukat. Excelentní obsazení herců známých z televizních obrazovek.

Z důvodu obsáhlé rekonstrukce divadla v Mladé Boleslavi se představení bude konat ve velkém sále taneční školy ZITA (bývalé kino OKO), náměstí Míru, Mladá Boleslav od 19. 30 hodin.

zobrazit pozvánku v PDF (1.7MB)

Cena vstupenky: 499,-Kč

TERMÍN: 11.září 2013 od 19.30 hodin
KDE: Velký sál taneční školy ZITA (bývalé kino OKO), náměstí Míru, Mladá Boleslav

V případě zájmu prosím kontaktujte naši asistentku slečnu Janu Havrancovou, která Vám podá veškeré podrobné informace a případně zařídí rezervaci vstupenek. e-mail: jana.havrancova@jmpartners.cz.


Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří nám pomohli připravit třetí letošní charitativní projekt a to divadelní představení – energií sršící hudební komedii Divadla Radoslava Brzobohatého, “Vyhazovači“, kterou jsme uvedli ve velmi netradičním prostředí taneční školy přestavěné na divadlo. Děkuji tímto reklamní agentuře ADVERTE Ály Šebkové, bez které bychom „nepřivezli“ toto špičkové divadlo do našeho města.

Opět jsme „nadělovali„ a „rozdávat dobro“. Večer byl věnován malému, dvouletému, chlapci Adámkovi Brzobohatému, trpícímu vývojovým onemocněním mozku a díky vám všem jsme mu přispěli na polohovací zařízení FLINT. Chtěl bych zde vyzdvihnout pomoc firmy LAVEL MB s.r.o." Chlapeček potřebuje polohovací zařízení, které mu umožní správné sezení. Toto zařízení stojí čtyřicetdva tisíc korun a pojišťovna ho v tuto chvíli neuhradí.

Děkujeme naším partnerům - společnostem : ŠKOENERGO , České pojišťovně , Dopravnímu podniku Mladá Boleslav, společnosti Dragon , Centrotherm, JM Partners Group,/ jéempartnersgrup/, CzechLabels, /čeklejbls/ JMMTAXCON,/jéememtakskon/ , společnosti HLS Group, /háelesgrup/, ZPŠ , dále společnosti Help centrum paní Šádkové, Katce Maxové DMO POBYTY , tiskárně BOOMTISK, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav. Mediálním partnerům Rádiu Jizera, Boleslavskému deníku ,týdeníku 5+2 dny a Pojizerskopolabské televizi. V letošním roce chystáme poslední charitativní představení, resp. VÁNOČNÍ KONCERT a to buď 3.12. nebo 4.12. ve SBORU ČESKÝCH BRATŘí – PETR KOTVALD S ČESKOU FILHARMONIÍ – Vánoce hrajou glorijá...

Sledujte naše webové stránky, kde budou včas všechny podrobnosti!!!


foto

SATURNIN

Termín: březen 2013

Místo konání:
v Městském divadle v Mladé Boleslavi nebo ŠKODA AUTO MUZEUM – nyní v jednání


BEDŘICH SMETANA : THE GREATEST HITS

foto

Termín: květen 2013
Ivan Hlas v Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu, Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen...

Místo konání:
v Městském divadle v Mladé Boleslavi nebo ŠKODA AUTO MUZEUM – nyní v jednání

FILUMENA MARTURANO

foto

Termín: září 2013
Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.

Místo konání:
---


„LO STUPENDO“ rozdávalo radost

Vážení partneři,
jménem občanského sdružení Sponte Sua bych chtěl poděkovat všem za pomoc, partnerství a spoluúčast na naší další akci a to divadelním představení LO STUPENDO. Díky perfektní organizaci reklamní agentury ADVERTE se nám podařilo velmi rychle zorganizovat divadelní představení ve velmi netradičních a nových prostorách ŠKODA AUTO MUZEA, kde jsme mohli rozdávat radost a dobro. Kompletně zaplněný sál v muzeu sledoval komediální výkony všech herců, kteří si na konci vysloužili dlouhotrvající potlesk.

Výtěžek z této akce i sbírky, která současně probíhala, byly určeny na pomoc desetiletému chlapci Sorinovi z Krchleb. Ten trpí jedním z mnoha typů svalové dystrofie. Pohybuje se pouze na vozíku a finance jsou určeny na nákup vertikalizačního zařízení. To by mu mělo pomoci zachovat co nejdéle pohyblivost kloubů a protahování šlach. Dále jsme přispěli Vojtěchu Koudelkovi, který naši zemi bude reprezentovat na mistrovsví světa handicapovancýh sportovnců v JAR ve dnech 28.7.-6.8.2013 Na tuto akci významně přispělo mnoho organizací a firem z Mladoboleslavska.

Zvláštní poděkováná patří základní odborové organizaci OS Kovo ze ŠKODA AUTO a hlavně jejímu předsedovi panui Jaroslavu Povšíkovi, který nám velmi pomohl v organizaci této akce a kde doufáme poběží dlouhodobější spolupráce.


Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers - koncert

Vážení partneři,
jménem občanského sdružení Sponte Sua bych chtěl poděkovat všem za pomoc, partnerství a spoluúčast na našem benefičním koncertě - Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, který se konal dne 29. ledna 2013 v Domě kultury v Mladé Boleslavi. Především díky vám jsme mohli rozdávat radost a dobro a trochu pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Nesmírně si vážím, že jsme dokázali prodat 600 lístků na toto představení a doufám, že jste se všichni bavili.

Ještě jednou děkuji
Martin Plíhal, předseda o.s.

Video z akceVyšlo v tiskuFotogalerie

Vojtěch Koudelka si přivezl pět medailí

Záhřeb - Boleslavský atlet se stal čtyřnásobným mistrem Evropy na hrách transplantovaných. Článek v Mladoboleslavském deníku zde.


Nové auto pro slečnu Koudelkovou: Podařilo se!!!

Na začátku roku jsme uspořádali divadelní představení, kde jsme vybírali peníze na nové auto pro slečnu Petru Koudelkovou - a podařilo se! Jak je vidět u fotografií, Petra ma nové auto a snad jí to alespoň trochu pomůže.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Petra nam poslala e-mail:

Dobrý den,
chtěla bych vám prostřednictvím tohoto mailu poděkovat. Ve čtvrtek jsem si byla převzít nové auto, které jsem získala také samozřejmě díky Vám, chtěla bych proto poděkovat za představení které jste pro mne zorganizovali a touto cestou poděkovat.

Petra Koudelková


Psali o nás v Boleslavkém deníku a MBnovinách

Boleslavský deník - 27.06.2012
MBnoviny - 11.07.2012
Boleslavský deník - 13.07.2012
Zvětšit obrázek

Vojtěch Koudelka se zúčastnil PRAŽSKÉHO PŮLMARATÓNU!!!

Zaběhl na něm osobní rekord po transplantaci 1:35,28 h byl celkově kolem 650 místa z 11 000 lidí, kteří se této mimořádné akce zúčastnili. GRATULUJEME


Koudelka běhá a líbá se s Chýlkovou

Mladá Boleslav, Nice - Boleslavský atlet s transplantovanou ledvinou Vojtěch Koudelka si zahrál v novém filmu Alice Nellis Perfect days.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Vojtěch Koudelka (v modrém) po závodě v Nice

Boleslavský běžecký fantom Vojtěch Koudelka se objevil na stříbrném plátně.
„Ještě z dřívější doby mám fotku u několika castingových firem. No a jedna známá mi volala, že shání někoho na roli kadeřníka do filmu Perfect days, a zda bych do toho šel,“ vysvětluje dvojnásobný mistr světa z letošních World Transplant Games ze švédského Götteborgu, jak se dostal do nového filmu po bok Ivany Chýlkové a Vojtěcha Kotka. Civilním povoláním kadeřník boleslavského salonu Josephine si tak vlastně zahrál sám sebe. „Popravdě řečeno jsem ten film ještě neviděl,“ řekl k snímku, který právě běží v kinech Koudelka. „Natáčení probíhalo v pohodě... líbal jsem se tam s Ivanou Chýlkovou, takže super,“ přidává největší zážitek z natáčení. Po chvilce ale dodává: „Tak nelíbal jako že, ale přáli jsme jí ve filmu k narozeninám, takže pusa byla,“ řekl na adresu populární české herečky. Ale kromě stříhání a hraní ve filmu se samozřejmě věnuje své sportovní disciplíně, kterou je atletika.

Naposledy se zúčastnil masového běžeckého závodu ve francouzském Nice. „Bylo tam krásných šestnáct stupňů, trať vedla po kolonádě u moře, takže se člověku zpátky do Čech ani moc nechtělo,“ vyprávěl Koudelka, který po transplantaci ledvin závodí v kategorii právě takto postižených sportovců. V rámci desetikilometrového závodu, jehož se zúčastnilo zhruba sedm tisícovek závodníků, a to i z řad široké veřejnosti, byla i kategorie transplantovaných běžců. „Pozval nás tam jeden Francouz, se kterým se známe ze světových her, a který měl na starost právě závod transplantovaných běžců,“ přiblížil okolnosti své účasti Koudelka, který na závody vyrazil díky podpoře boleslavské nadace Sponte Sua, která podporuje právě hendikepované sportovce v jejich aktivitách. Parťákem mu byl na závodech jeho kolega z Czech Transplant Teamu Václav Burda. Koudelka nakonec v závodě doběhl ve své kategorii na druhém místě v čase 42:00. „Viděl jsem čas na hodinkách, tak jsem ještě v cílové rovince zafinišoval a v předklonu doběhl do cíle, abych se dostal pod těch 42 minut. Já jsem přesvědčen, že jsem to stihl, ale ve výsledcích mě asi o tu vteřinku okradli,“ hodnotil Koudelka, jehož čas stačil na celkové umístění někde okolo deváté stovky. Čestným hostem celého podniku byl i slavný francouzský atlet let nedávných, mistr světa a mistr Evropy v běhu na 400 metrů překážek, Stéphane Diagana. Koudelka si kromě počasí a nádherné přímořské trati pochvaloval i své nové boty. „Od Adidasu jsem dostal nové boty, které se jmenují Pírka (Feather) a jsou ultralehké. Musím říci, že se v nich běhá skvěle,“ dodal na adresu svého nového obutí.

Zdroj: Boleslavsky denik


SPONTE SUA podporuje sportovce s transplantovanými orgány

Zvětšit obrázek

Představitelé občanského sdružení věnovali v minulých dnech příspěvek mistru světa v běhu v kategorii sportovců s transplantovanýma oběma ledvinama. Sdružení věnovalo panu Koudelkovi 10 000.- Kč a jeho textová zpráva hovoří za všechno:

„Preji pekny den pane Sikyr jen Vam chci rici ze jste mi asi prinesl stesti :-) protoze jsem dnes neoficialne zabehl svetovy rekord transplantovanych atletu na 800m cas byl 2:13,58 a ja zabehl 2:12,22 tak mam super motivaci do Goteborgu.Jeste jednou moc diky za podporu me osoby.“

Finanční částku předal v sídle občanského sdružení pan Josef Šikýř.


Večerní představení s názvem „Lo Stupendo"

Zvětšit obrázek
zobrazit pozvánku v PDF (1.6MB)
Muzeum se otřásalo v salvách smíchu, herci nezklamali - odkaz na článek v Mladoboleslavském deníku

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Zvětšit obrázek
zobrazit pozvánku v PDF (2.8MB)
foto

Termín: leden 2013
Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.


Městské divadlo Mladá Boleslav


Zvětšit obrázek
zobrazit plakát v (PDF - 4.5MB)    video    fotogalerie

Městské divadlo Mladá Boleslav - Bez předsudků

Zvětšit obrázek
zobrazit plakát v PDF (4.8MB)    reportáž v TV    fotogalerie
Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázekHvězdy tradičního českého humoru zahrály pro Sponte Sua

Plné divadlo přivítalo charitativní divadelní představení , které se konalo 19. dubna v městském divadle. Hvězdy tradičního českého humoru (Tomáš Hanák, Milan Šteindler, Lenka Vychodilová, Jiří Burda a další) přijely do Mladé Boleslavi a přivezly humorné scény z Divadla SKLEP. Toto exkluzivní charitativní divadelní představení pro občanské sdružení Sponte Sua moderoval patron nadací Tomáš Hanák.

Výtěžek z divadelního představení pomohl studentovi Patriku Kreidlovi z Mladé Boleslavi, který se před časem zranil na sportovním výletě boleslavského učiliště a zlomil si krční páteř. Patrik trpí tzv. spastickou tetraparézou a potřebuje pomoc, aby se mohl co nejrychleji rehabilitovat, rozhýbat zejména své ruce a dál se tak mohl i ve své těžké životní situaci vzdělávat. Část výtěžku putovalo sdružení DMO Pobyty na ozdravný rehabilitační pobyt hendikepovaným lidem z Mladé Boleslavi. Finanční dar také putoval Dětskému kojeneckému ústavu v Mladé Boleslavi na rekonstrukci společenské místnosti pro děti. Osobní finanční dar navíc předal náměstek primátora města Mladé Boleslavi Adolf Beznoska, pod jehož záštitou se akce konala a který přispívá na charitativní účely v rámci projektů Sponte Sua již pravidelně. Zakladatelé občanského sdružení Sponte Sua, Josef Šikýř a Martin Plíhal, předali v tento slavnostní večer finanční dary v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Představení pořádalo občanské sdružení Sponte Sua, které už od roku 2008 pomáhá na Mladoboleslavsku hendikepovaným lidem, ale také opuštěným dětem, hendikepovaným sportovcům a dalším potřebným. Za dobu svého působení již rozdalo přes 5 milionů korun, a to hlavně díky trvalé pomoci mladoboleslavské společnosti JM Partners Group

Chtěli bychom poděkovat všem spontorům:
- panu ing. Adolfovi Beznoskovi , který poskytl záštitu nad tímto koncertem a později bude věnovat svůj osobní finanční dar Patriku Kreidlovi /Krajdlovi/.
- JM Partners Group a Helen Doron – škola angličtiny Petry Hromádkové z Mladé Boleslavi, kteří nás dnes finančně podpořili.
- Generálnímu partnerovi dnešního divadelního představení - Česká pojišťovna a.s.

Poděkování hlavním partnerům akce:
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda , Dragon , JM PARTNERS GROUP, Centrotherm , ŠkoEnergo, Autokelly , Dopravnímu podniku v Mladé Boleslavi.i THL LUNA a Jiránek Transport, panu Mgr. Skřípkovi - řediteli Divadla v Mladé Boleslavi za poskytnutí bezvadného zázemí v divadle v Mladé Boleslavi, mediálním partnerům Boleslavský deník, Rádiu Jizera a první boleslavské televizi. Děkujeme Katce Maxové DMO POBYTY za pomoc.

Velký dík reklamní agentuře ADVERTE Ály Šebkové za kompletní „ zastřešení tohoto koncertu „ a za ,veškerou přípravu a organizace této velkolepé akce.


Odkazy na proběhlou akci:


Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek


Městské divadlo Mladá Boleslav


Zvětšit obrázek
zobrazit plakát v (PDF - 3.2MB)

Milostný trojúhelník pomohl vážně nemocné studentce

Pondělní večer patřil v městském divadle díky nadaci Sponte Sua nejen představení Milostný trojúhelník, ale také dobročinnosti.

Záštitu nad večerem převzal náměstek primátora Adolf Beznoska, který také vážně nemocné Petře Koudelkové z Mladé Boleslavi předal svůj osobní finanční dar. Další peníze vybrali dobrovolní hasiči z Dobšína.

„Hlavní částka pochází z výtěžku divadelního představení, a to rovných 30 tisíc korun,“ říká pořadatelka akce Alena Šebková z agentury Adverte. Dalších 16 tisíc korun se podařilo získat prodejem stromků z obchodní pasáže, které věnovalo mladoboleslavské nákupní centrum Olympia. Peníze za obchodní dům předal ředitel Aleš Stupka.

celý článek

Zdroj: Boleslavský deník


Fotografie z akce

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Video z akceCharitativní večer v Mladé Boleslavi


Zvětšit obrázek
zobrazit článek (PDF - 1.3MB)

Sponzorský koncert v Mladé Boleslavi

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
zobrazit pozvánku v PDF (3.5MB)

Zástupci občanského sdružení Sponte Sua,

pánové Martin Plíhal a Josef Šikýř, předali paní Kateřině Maxové (DMO POBYTY o.s.) částku 50 000.- Kč, která bude použita na financování rehabilitačního pobytu pro handicapované spoluobčany v létě 2011. Částku získalo občanské sdružení uspořádáním nové hudební produkce v režii Ondřeje Havelky ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU, která se konala dne 17.5.2011 za laskavé podpory primátora města Mladá Boleslav MUDr. Raduana Nwelatiho a mnoha dalších sponzorů v Městském divadle v Mladé Boleslavi.


pánové Martin Plíhal a Josef Šikýř, předali paní Kateřině Maxové (DMO POBYTY o.s.) částku 50 000.- Kč

Rozšíření činnosti o.s. SponteSua v roce 2011

Občaské sdružení SponteSua rozšiřuje svoji činnost a věnuje se podpoře ústavním zařízením – zde se konkrétně jedná o Dětský kojenecký ústav v Mladé Boleslavi pod vedením MUDr. Tomanové, kteří se usilovně snaží o zlepšení všestranného rozvoje znevýhodněných dětí. Jedná se zde o podporu výchovy, vzdělání, speciální terapie, odborné služby, v neposlední řadě podpořit snadnější návrat dětí ,které vyrůstají mimo domov, zpět do biologických rodin či jejich přechod do pěstounské péče. Jako Nadace jsme přislíbili pomoc týkající se stavebních prací – rozšíření „ kočárkárny „ a oprava brouzdaliště.

Dále jsme přislíbili financování ozdravných pobytů, výletů a divadelních představení pro děti.

Naše Občanské sdružení SponteSua plánuje financování nových chirurgických nástrojů chirurgickému oddělení Nemocnice v Mladé Boleslavi.

Pomoc školám – jedná se o nový projekt, kdy Nadace SponteSua koncem roku vybere ze středních škol dva studenty a pošle je na studijní pobyt do NewYork.

Golfový turnaj Liberec – Machnín: Den s golfem

20.5. 2011
Podpora postižených, dětí : Prodej reklamních předmětů a náramků s logem Sponte Sua
Sponzor akce: JM Partners CZ s.r.o.
Výtěžek věnován Nadaci SponteSua


Divadlo v Mladé Boleslavi

17.5. 2011
SVĚTOVÁ PŘEDPREMIÉRA nové hudební produkce v režii populárního a úspěšného Ondřeje Havelky: ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU
Hrají: Jarka Kretschmerová,Ota Jirák, Vojtěch Havelka, Petr Halíček, Petr Bucháček, Petra Nakládalová….
Výtěžek této akce bude věnován Nadaci SponteSua a na podporu Dětského domova v MB


50. let Házené v Mladé Boleslavi

21.5.2011
Část výtěžku z prodeje rekl. předmětů bude věnován Nadaci SponteSua


Firemni ples společnosti JM PARTNERS.CZ

11.3.2011

Dne 11.3.2011 pořádala společnosti JM PARTNERS.CZ s.r.o. svůj firemní ples. Jak už je tradicí u této splečnosti, výtěžek z prodeje lístků do tomboly byl tentokráte věnován Oblastní nemocnici v Mladé Boleslavi, oddělění DĚTSKÝ DOMOV pod vedením MUDr. Tomanové. Podařilo se vybrat 10 000.- KČ, které byly dětem předány symbolickým šekem již během plesu. Při této společenské události proběhla ještě jedna slavnostní záležitost, jakou určitě bylo předání notebooku v hodnotě 15 000.- KC pani Ivě Lukešové.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek


SPONTE SUA nadělovalo

19.12.2010
V neděli odpoledne uspořádala reklamní agentura ADVERTE pro naše občanské sdružení adventní koncert v nákupním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Akce proběhla pod záštitou primátora města Raduana Nwelatiho.

Součástí koncertního odpoledne bylo předání elektrického invalidního vozíku pro cesty do přírody v hodnotě 60 000.- KČ. Postižená Dana Vávrová byla vylosována z šesti adeptů a stala se výherkyní tohoto vozíku.

Vozík hned na místě předali nové majitelce Miroslav Olšák, radní města Mladá Boleslav a Martin Plíhal, předseda občanského sdružení Sponte Sua.

Program nejprve zahájila svým hudebním vystoupením Klára Horvátová, pak zazpíval Filip Šubr a ve tři hodiny zahájila koncert revivalová kapela ABBA STARS. Dobrovolné vstupné bude použito na další podporu handicapovaných občanů.

Děkujeme všem sponzorům, kteří finančně přispěli nadaci Sponte Sua a umožnili tak realizovat handicapovaným občanům rehabilitační a ozdravné pobyty a nákup přístrojů. Jsou to předevsím společnosti:

JM Partners Cz, Czech Labels, JMMTaxcon, Auto Kelly, magistrát města Mladá Boleslav, Compag Mladá Boleslav, Dopravní podnik Mladá Boleslav, společnost H Intes, Centrotherm Mladá Boleslav, Ariete – MB, Autodoprava Jiránek, firma Coel, JM Partners Slovakia a společnost LS Tour. Zvláštní poděkování patří společnosti Help Centrum za poskytnutí výrazné slevy na elektrický invalidní vozík.

Další informace na: www.mb-net.czRada města Mladá Boleslav podpořila nadaci Sponte Sua

8.9.2010
Město poskytlo na základě rozhodnutí rady města občanskému sdružení Sponte Sua neinvestiční dotaci ve výši 40.000 Kč z fondu primátora občanskému sdružení Sponte Sua na částečnou úhradu nákladů spojených s ozdravným pobytem v Jánských lázních pro klienty sdružení s trvalým pobytem v Mladé Boleslavi. Z rukou primátora Raduana Nwelatiho dnes při slavnostním setkání zástupci sdružení přijali symbolický šek na tuto částku. Primátor také spolu se zástupcem sdružení Josefem Šikýřem podepsali příslušnou smlouvu.

Setkání se zúčastnili jak zástupci sdružení, tak zdravotně postižení, kterým sdružení pomáhá. "Věřím, že je to začátek spolupráce s městem a vaší organizací a že se bude dále rozvíjet tak, aby jste měli čím dál tím lepší služby a abychom my k tomu mohli nějakým způsobem přispět," řekl primátor a poděkoval zástupcům sdružení za jejich péči o zdravotně postižené. Poté rozdal přítomným květiny a všichni společně si poslechli tři písně v podání tria z řad pěveckého sboru Boleslav.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek


DMO POBYTY 2010

27.06. – 11.07.2010
Letošního pobytu, který se konal v Třemošné u Plzně v termínu 27.06. – 11.07.2010 prožilo nádherných 14 dnů za vydařeného počasí 14 klientů a 15 asistentů. V prvním týdnu převažovalo cvičení podle Dr. Vojty, které doplňovalo plavání, vířivky a perličky v plzeňském bazénu Na Slovanech. Každý klient si vyzkoušel práci v keramické dílně, která je součástí domu EXODUS, kde jsme byli ubytováni plus večerní táboráky nebo zábavné hry. Ve druhém týdnu pobytu, který byl pojat zase spíše zábavně a výletově, jsme navštívili kasino vytvořené asistenty v domě EXODUS, lanový park Proud v Plzni, Techmánii v Plzni, plzeňskou ZOO, Westernové městečko, výlet na Zámecký statek Býkov plus terapie …. (práce na PC, sociální, malování, modelování, trempování). Výběr byl na klientech a i v tomto týdnu jme navštěvovali plzeňský bazén Na Slovanech. Součástí domu EXODUS jsou masáže, které byli všem klientům a asistentům k dispozici, nechyběl ani táborák nebo večerní zábava.

Tady je k nahlédnutí pár fotografií.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Pro velký ohlas letního pobytu se naše sdružení rozhodlo zorganizovat relaxační lázeňský pobyt v podzimním termínu 14.11. – 21.11.2010. Vybrali jsme atraktivní prostředí Jánských Lázní v Krkonoších.Den s golfem JM PARTNERS 2009

Dne 9.10.2009 v golfovém areálu v Benátkách nad Jizerou uspořádala společnost JM PARTNERS GROUP svůj tradiční podzimní DEN S GOLFEM, na který pozvala své partnery.

Přijelo 90 hráčů i nehráčů, kteří si užili, možná, posledního skutečně slunného dne na golfu. Pro hráče byl připraven turnaj dvojic pro ostatní hra a poznávání golfu s trenérem. Ve spolupráci s firmou FORD BOSPOR byla v areálu zorganizovány výstavka vozidel značky FORD včetně zkušebních jízd pro zájemce. Po obědě všem hrála k poslechu jazzová kapela a byl připraven bohatý raut.

Společnost JM PARTNERS pozvala také naší Nadaci na tuto akci a umožnila prodej drobných suvenýrů (golfových míčků a „knoflíků“ s našim logem) včetně prezentace naší činnosti. Vzhledem k tomu, že byli přítomní manageři ze širokého okolí, považujeme to za dobrý způsoba našeho zviditelnění.

Výtěžek této akce bude použit na podporu handicapovaných spoluobčanů.


Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek


Pomáháme získat řidičské oprávnění

Naše nadace se rozhodla pomoci panu Jaroslavu Erbenovi z Mladé Boleslavi, který je od narození upoután na lůžko, se získáním řidičského průkazu.

V Nymburce, ve specializované autoškole, proto objednala a zaplatila potřebný kurz. Doufáme, že po získání řidičského průkazu bude moci pan Erben konečně pracovat mimo město, protože bude mít snazší pohyb bez cizí pomoci. V Mladé Boleslavi nemůže totiž získat žádné zaměstnání.


Rehabilitační pobyt dospělých - Parkhotel Hluboká nad Vltavou

Ve dnech 27.06. – 11.07.2009 naše nadace podpořila tradičně rehabilitační pobyt dospělých, který každoročně pořádá DMO POBYTY DOSPĚLÝCH-MLADÁ BOLESLAV při Československé rehabilitační společnosti Dr. Vojty. Hlavními organizátory akce jsou každoročně slečna Kateřina MAXOVÁ a pan Daniel ŽENÍŠEK.

Tento pobyt si klade za cíl aby se mohl klient se rozhodovat sám o sebe pro stránce fyzické a psychicky. A zároveň poznávat nové přátelé zážitky.

Program byl připravený tak, že první týden měli cvičení metodou Dr.Vojty, doplněný o možnost návštěvy bazénu v Č.Budějovicích a také s návštěvou zámku. Druhý týden byl zaměřen převážně na výlety - návštěva hypocentra, letiště Hosín (s vyhlídkovým letem), Aquaparku ve Frymburku, návštěva solné jeskyně, Českého Krumlova, ZOO v Hluboké nad Vltavou a další akce …


Firemni ples společnosti JM PARTNERS.CZ

Dne 6.3.2009 pomáhala naše nadace s organizaci tomboly na firemním plesu společnosti JM PARTNERS a celý výnos v hodnotě 10 000.- KČ věnovala na činnost nadaci DMO Pobyty Dospělých pracující pod záštitou Československé rehabilitační společnost Dr. VOJTY České Budějovice.


Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Cílem naší nadace Sponte Sua je pomáhat handicapovaným lidem

Rychlý kontakt:
 • Sponte Sua, z.s.
 • Podvinný Mlýn 2357/44
 • Praha 9 – PSČ 190 00
 • E-mail na předsedu:
  Martin Plíhal - martin.plihal@volny.cz

Hlavní kancelář:
 • Sponte Sua, z.s.
 • Táborská 965
 • 293 01 Mladá Boleslav
 • Česká Republika
 • Tel.: +420 604 111 358

Z fotogalerie

GENERALNÍ PARTNER
pro rok 2015
generální partnerem pro rok 2015 je Česká pojišťovna